WSKiP na konferencji naukowo-technicznej SECURITECH & DEFENSE 2019

WSKiP na konferencji naukowo-technicznej SECURITECH & DEFENSE 2019

W dniach 18-19 września br. ppłk dr Marcin Strzelec, Rektor-Komendant Wyższej Szkoły Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie, uczestniczył w I Konferencji Naukowo-Technicznej SECURITECH & DEFENSE 2019, zorganizowanej w Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie pod hasłem „Nowoczesne technologie militarne i cywilne w systemach bezpieczeństwa”. W konferencji udział wzięli przedstawiciele służb mundurowych w tym Wojska Polskiego, Straży Granicznej, Służby Więziennej, Policji, przedstawiciele instytucji naukowych i rządowych. Patronat nad konferencją objęły: Biuro Bezpieczeństwa Narodowego, Ministerstwo Obrony Narodowej, Ministerstwo Cyfryzacji oraz Ministerstwo Infrastruktury.

Udział Wyższej Szkoły Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie w konferencji z zakresu obrony i obronności był istotnym przedsięwzięciem z uwagi na znajdujący się w strukturach uczelni Instytut Nauk o Bezpieczeństwie, zajmujący się m.in. rolą badań naukowych nad nowymi rozwiązaniami w kształtowaniu efektywnego systemu bezpieczeństwa państwa.

Rektor-Komendant WSKiP

Konferencja umożliwiła spotkanie profesjonalistów z zakresu obrony i ochrony obiektów wojskowych z przedstawicielami firm z branży nowych technologii obronnych i ochronnych. Konwersacje z prelegentami oraz ekspertami do spraw bezpieczeństwa, z zakresu prawa oraz zabezpieczeń informatycznych, elektronicznych i mechanicznych pozwoliły zapoznać się z rozwiązaniami stosowanymi do ochrony obiektów o szczególnym znaczeniu dla bezpieczeństwa państwa.

Opracowanie:

mł. chor. Marzanna Mańkowska