#KONKURS #CYBERBEZPIECZEŃSTWO #CAPTURETHEFLAG2019

#KONKURS #CYBERBEZPIECZEŃSTWO #CAPTURETHEFLAG2019

Polscy hakerzy należą do jednych z najlepszych na świecie np. Dragonsector czy P3 i wciąż pozostają bezkonkurencyjni. Z uwagi na ogromne zainteresowanie cyberprzestrzenią w środowisku naukowo-badawczym polskiego wymiaru sprawiedliwości powstała inicjatywa rozwijania wśród młodych ludzi zainteresowań związanych z poruszaniem się w sieci i zachęcenia ich do wykorzystywania swoich umiejętności zgodnie z prawem.

Wyższa Szkoła Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie oraz Instytut Wymiaru Sprawiedliwości przygotowali konkurs pod patronatem Ministerstwa Sprawiedliwości i Ministerstwa Edukacji Narodowej skierowany do wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych.

Specjalnie z myślą o młodych pasjonatach konkurs został przygotowany w popularnej formule CTF: #Capture The Flag. Zawodowi programiści niekoniecznie są w stanie poradzić sobie z przygotowanymi zadaniami, ale może to uczynić 16-latek, który ma odpowiednio dużo zapału i dostęp do Internetu.

W konkursie mogą brać udział dwuosobowe zespoły i mogą składać się z uczniów różnych klas i roczników w obrębie jednej szkoły. Dla najlepszych zespołów przewidziane są nagrody finansowe, a rejestracja do udziału w konkursie trwa do dnia 3 listopada br.

Więcej informacji na stronie konkursu: https://153plus1.pl

Opracowanie: Zespół prasowy WSKiP