Kaliskie obchody 101. rocznicy odzyskania niepodległości

Kaliskie obchody 101. rocznicy odzyskania niepodległości

11 listopada na pamiątkę wydarzeń z 1918 roku, w 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, ppłk dr Marcin Strzelec, Rektor-Komendant Wyższej Szkoły Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie uczestniczył w uroczystych obchodach na zaproszenie władz miasta Kalisza.

W kaliskich obchodach Święta Niepodległości udział wzięli przedstawiciele władz miasta, służby mundurowe, delegacje i poczty sztandarowe. Uroczystości rozpoczęły się od mszy św. w intencji ojczyzny odprawionej w kaliskiej katedrze celebrowanej przez JE Biskupa Kaliskiego Seniora, Stanisława Napierałę.

Po nabożeństwie odbyło się spotkanie przy pomniku Józefa Piłsudskiego, gdzie złożono wiązanki kwiatów oraz odśpiewano Hymn Państwowy przy akompaniamencie orkiestry dętej ,,Gród Nad Prosną” pod dyrekcją Wojciecha Zielezińskiego.

Dalsza część uroczystości miała miejsce w Auli Collegium Novum Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu, gdzie m.in. przemówienie wygłosił Krystian Kinastowski, prezydent miasta Kalisza. W trakcie ceremonii wręczono pośmiertną nominację na stopień oficerski śp. Wiesławowi Osełkowskiemu, pilotowi polskiemu z Kalisza.

Opracowanie: Zespół ds. public relations WSKiP

Zdjęcia: Internet