Miło nam poinformować, że Centralna Biblioteka Więziennictwa Wyższej Szkoły Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie udostępnia zbiory platformy Academica.

Academica to obecnie ponad 2,9 mln publikacji, z których znaczna część to trudno dostępne materiały chronione prawem autorskim. Przeglądać katalog i wyświetlać zbiory, które nie podlegają ochronie prawnoautorskiej lub które zostały udostępnione na odpowiednich licencjach, można z dowolnego komputera z dostępem do Internetu na stronie academica.edu.pl.

Publikacje, które wciąż są chronione prawem autorskim można przeglądać w Centralnej Bibliotece Więziennictwa w godzinach 8.00-14.00 na przeznaczonym do tego celu komputerze.

Jeśli nie znajdą Państwo w Academice poszukiwanej publikacji, to warto zgłosić ten brak bibliotekarzowi. Dzięki współpracy z Biblioteką Narodową każda współczesna publikacja książkowa (od XIX wieku) może zostać w ciągu kilku dni zeskanowana i dodana do zbiorów). Dzięki niej studenci, uczniowie, pracownicy naukowi i wiele innych osób będzie mogło bezpłatnie czytać najnowsze książki i czasopisma naukowe ze wszystkich dziedzin wiedzy.

Więcej informacji można znaleźć w podręczniku czytelnika Academiki.

Zapraszamy serdecznie!